TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'' Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz;


2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 1-3 Eylül uyum haftasında ilimizde; okul öncesi merkez 720, il geneli 930 öğrencimiz; ilkokullarda merkez 450, il geneli 738 öğrencimiz eğitim öğretime başlayacaktır.

Öğrencilerimizi yeniden okullarımızla buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. 1-3 Eylül tarihlerini kapsayacak 1. sınıf ve okul öncesi öğrencilerimiz için uyum haftasına yönelik ve 6 Eylül' de yüz yüze eğitime tamamen başlayacak öğrencilerimiz için okullarımızda tüm hazırlıklarımızı tamamladık! Yüz yüze eğitim ile okula başlayacak olan öğrencilerimizi heyecanla bekliyoruz.

İlimiz genelindeki tüm eğitim kurumlarımızı salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırdık ve söz konusu okul / kurumlarımızda yüz yüze eğitimlerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldık. Buna göre öğrencilere, okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirmeler yapılacaktır.

Yüz yüze eğitim sürecinin devamı; öncelikli olarak aşılarımızı olacağız. Okullarda ve okul dışı bütün ortamlarda fiziki sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda hassasiyet göstermemiz ve kararlı şekilde uygulamamız ile mümkün olacaktır. Okullarımız ancak öğrencilerimizin varlığıyla anlam bulmaktadır.

Velilerimiz, eğitim yolculuğunun en önemli paydaşlarıdır, öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmeleri konusunda kendilerinin desteğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmelerini isterim. Salgından hepimiz farklı etkileniyor olabiliriz ancak mücadelemiz birlikte ve kuvvetli olmalıdır. Belirsizlik duygusu bizleri kaygılandırabilir. Ancak çocuklarımız için bu kaygıyı iyi yönetmek durumundayız ve bizlerin çocuklarımız için her türlü tedbiri aldığımızı, kararlılıkla okullarımızda eğitime devam edecek olacağımızı bilmenizi isterim.


 

Yarın yüz yüze eğitime başlayacak olmanın heyecanıyla, öğrencilerimizle yeni bilgi ve becerilere doğru yol alacağımız 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ülkemiz ve ilimizdeki tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.