TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk: 
"Çocuklar; geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir." diyerek geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve bu nedenle 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan, Atatürk'ün çocuklara verdiği önemi ve çocuklara duyduğu sevgiyi göstermektedir.

 

Atatürk, 23 Nisan'ı ülkemiz çocuklarıyla birlikte dünyadaki tüm çocuklara armağan etmiştir. Bu nedenle her yıl 23 Nisan için Türkiye'ye dünyanın her yerinden çocuklar gelmekte ve çocuk bayramını kutlamaktaydılar. Bu yıl bu büyük bayramın 100. Yılını kutluyor olmanın gururu ve sevinci içindeyiz. Yaşadığımız bu zorlu günlerde çocuklarımızla bir araya gelemesek de bayramımızı yine çeşitli etkinlikler ve  büyük bir coşkuyla kutlamaktayız.

 

Sevgili çocuklar; sizlerin emekleri, çabaları, yaratıcılıkları ve gözlerinizdeki o pırıl pırıl heyecanla bilimde, sanatta ve sporda ülkemizin daha ileri medeniyetler seviyesine ulaşacağına ve çok daha güzel günler yaşayacağımıza inanıyorum. Yakın zamanda yeniden sınıflarda, okul bahçelerinde, atölyelerde, tiyatro sahnelerinde, spor salonlarında, laboratuvarlarda buluşacağımızı ümit ederek sizlere duyduğum büyük güven ve sevgiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Okullarımızın açılacağı günü heyecanla bekliyor, hasretle gözlerinizden öpüyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.