TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk: 

"Çocuklar; geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir." diyerek geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve bu nedenle 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan, Atatürk'ün çocuklara verdiği önemi ve çocuklara duyduğu sevgiyi göstermektedir.

 

Atatürk, 23 Nisan'ı ülkemiz çocuklarıyla birlikte dünyadaki tüm çocuklara armağan etmiştir. Bu yıl bu büyük bayramın 101. yılını kutluyor olmanın gururu ve sevinci içindeyiz. Yaşadığımız bu zorlu günlerde çocuklarımızla bir araya gelemesek de bayramımızı yine çeşitli etkinlikler ve  büyük bir coşkuyla kutlamaktayız.

 

Sevgili Çocuklar; Her yıl alanlarda coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Covid-19 salgını nedeniyle bir arada kutlayamıyor olmanın burukluğunu yaşasak da inanıyoruz ki bu günler geçecek ve bizler, sağlıklı günlerde yeniden bir araya gelerek coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisanlarda buluşacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyeti'mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nız kutlu olsun.

 

Gürsel EKMEKCİ

Tunceli İl Millî Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.