TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' Mesajı

23 Nisan 1920 tarihi, Türk ulusunun şanlı tarih sayfasında çok büyük önem taşımaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günün yıl dönümü her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanılmaya başlanmıştır.  

Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl kutlanmaktadır. 

Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önemle üstünde durduğu barış dolu günler tüm dünya çocuklarınca oluşturulsun. Bu bayramda öyle sağlam temeller atılsın ki sevgiyle inşa edilen barışı kimse yıkamasın...  

Sevgili çocuklar,

Sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar sizlerin bilimle, sanatla yoğrulan, spor yapan, doğayı seven, kendini ve dünyayı tanıyan iyi, bilinçli bireyler olarak yetişmenizde saklıdır.  

Sizlere bugünlerinizi armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK'e ve silah arkadaşlarına gönülden teşekkür etmek demek, onların açtığı yolda ,gösterdiği hedefe yürümek demektir. Yolunuz aydınlık , yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun..  

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadeledeki silah arkadaşları olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyorum.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.