TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı '' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı '' Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Veliler;

 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını kutluyor olmanın sevinci ve heyecanıyla, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.   "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."   Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu güzel sözlerle gençlerimize emanet ettiği Cumhuriyetimizin ışığı ve ruhu asla sönmeyecek bir güçte kalbimizde parlıyor. Birlik ve beraberlik içinde kurduğumuz ve 99. yıl dönümünü idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmak için, yine hep birlikte var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetimiz' in ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.  

Bu düşünce ve duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ne emeği geçmiş tüm Türk büyüklerimiz ve şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi minnetle anıyorum.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.