TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

            Adımlarımızın biçiminin bir önemi yok, mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir. Engellerimiz işimize ve sevgiye asla engel olmamalı. Sosyal yaşamda ve iş hayatında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli "engeller" ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın, korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir.

             3 Aralık'ın Dünya Engelliler Günü olarak kutlanması elbette önemli, ancak engelli vatandaşlarımızı sadece yılda bir gün hatırlamak doğru bir yaklaşım değildir. Engelli vatandaşlarımız için, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kamu otoritelerince alınacak önlemlerin, tedbirlerin ve yapılacak organizasyonların, sivil toplum örgütlerini de içine alacak biçimde daha da yaygınlaştırılması ve somut adımların atılması gerekmektedir.  Dünya Engelliler Farkındalık Günü'nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir.  Bizi biz yapan; kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım.                        

 Gürsel Ekmekci

                     İl Milli Eğitim Müdürü

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.