TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' Mesajı

Kadınlar; çalışan/ çalışmayan kadın, eğitimli/ eğitimsiz kadın, modern/geleneksel kadın, Doğulu/ Batılı kadın gibi birçok ayrımla kategorize edilmektedir. Oysaki kadın:

  -Annedir. Şefkatle, sabırla büyütürken evladını; yaşamı çoğaltan, yaşatandır. -Kardeş, arkadaştır. Zor zamanlarda sırdaş, her derdi kederi paylaşandır.  -Kadın, evlattır. Anne baba kıymeti bilen, sevgisini gözyaşıyla yeşerten; vefakâr, cefakârdır.  -Kadın, eştir. Hayatı yüklenip güzelleştirendir.    Kadın, insanlık tarihinin her devrinde üretkenliğin ve üretimin simgesi olmuştur. Tüm güçlü kadınlarla cinsiyetsiz toplumların inşa edildiği, her daim üstesinden gelebilecekleri bir gelecek temenni ediyorum.    Dokunduğu, ürettiği her işle gökkuşağı olup dünyayı renklere bürüyen kimi zaman anne, kimi zaman evlat, kimi zaman arkadaş, kimi zaman eş, kimi zaman da kardeş olan cefakâr kadınlar... Yaşama kattığınız değerlerle iyi ki varsınız; üreten, çoğaltan, yaşatansınız.   

Atatürk'ün " Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. " sözü bu konuda söylenecek ve yazılacakların tümünü en güzel ve en doğru ifade ile anlatmaktadır. Bu vesileyle tüm kadınları saygıyla selamlıyor, Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Gününüz/günleriniz sağlıklı, mutlu ve kutlu olsun.  

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.