TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin Ara Tatili Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin Ara Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler,
 
Dünyayı saran salgın nedeniyle tamamınızla olmasa da sizlerle yüz yüze eğitimi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğuyla bugün ara tatilinizi başlatıyoruz. Tatil sonrası yeni dönemde bütün kademelerdeki öğrencilerimizle sınıflarınızda, okul bahçelerinde yeniden buluşabilmemiz için tatilinizi evlerinizde kitap okuyarak, ders tekrarları yaparak ve ailenizle birlikte zaman geçirerek değerlendirmenizi diliyorum. Sağlığınız ve sağlığımız için, tatil süresince zorunlu haller dışında dışarı çıkmamanızı, çıkmak zorunda olduğunuz durumlarda da pandemi kurallarına riayet etmenizi; maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen göstermenizi istiyorum. Her birinizin gözlerinden öpüyor, sağlıklı güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.
 
Kıymetli Meslektaşlarım,

Dünyayı saran salgın koşullarında yürüttüğümüz eğitim sürecindeki sabrınız, katkınız, özveriniz ve emekleriniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Ara tatil sürecinde mesleki gelişiminize katkı sunacak bir program içerisinde olacağınızı biliyor ve mesleki gelişim eğitimini çok önemsediğimi bilmenizi istiyorum. Kaliteli mesleki gelişim öğretmenin uygulamalarını değiştirip öğrenci öğrenmesini olumlu etkilemektedir. Etkili mesleki gelişim faaliyetleri öğretmenleri destekleyici, iş içine yerleştirilmiş, öğretim odaklı, işbirlikçi ve süreklilik arz eden öğrenme fırsatları ile meşgul eder. Bu özellikler tarafından yönlendirildiğinde, okul liderleri öğretmenler için anlamlı öğrenme deneyimleri sunabilirler. Mesleki gelişim faaliyetleri, öğretmenin tanımlanmış ihtiyaçları üzerine temellendirilen kapsamlı, sürdürülebilir ve sistemli öğrenme deneyimlerinden oluşan; öğretimsel etkililikle sonuçlanan, öğrenci başarı ve performans çıktılarının artmasını gerektirmektedir. Sizlerin bu süreçte de pandemi gerçeğini gözeterek özenle davranacağınıza inancım tamdır. Kolaylıklar diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Koronavirüs salgını nedeniyle yürüttüğümüz eğitim sürecinde öğrencilerimizin tamamıyla olmasa da büyük kısmıyla yüz yüze eğitimimizi gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sizlerin de bu süreçte gösterdiğiniz ilgi ve sabır için çok teşekkür ederim. Öğrencilerimizin ara tatili bugün başlamış bulunmakta. Sizlerden özellikle ricam öğrencilerimizin tatilini evlerinde bol bol kitap okuyarak, ders tekrarları yaparak ve sizlerle evde güvenli zaman geçirerek değerlendirmelerini sağlamanızdır. Tatil sonrası bütün kademelerdeki öğrencilerimizle okula başlayabilmemiz için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Lütfen bu süreçte evinize misafir kabul etmeyin ve sizler de misafirliğe gitmeyin. Dışarı çıkmak zorunda olduğunuz zamanlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediniz. Bu zor zamanları hep birlikte özenli davranarak atlatacağız.  Çocuklarınızla sağlıklı güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.