TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''Çalışan Gazeteciler Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''Çalışan Gazeteciler Günü'' Mesajı

Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 1961'den beri 10 Ocak günü düzenleniyor.

 

Basın; gecesi gündüzü olmayan, mesai kavramını bilmeyenlerin mesleğidir.

Her zaman doğru, hızlı ve tarafsız bakış açısıyla yaptıkları haberlerle toplumun bilgiye erişimini kolaylaştıran ve bir nevi toplumun gözü, kulağıdır basın mensubu.

Gazetecilik, haber vermenin ve haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir. Günümüzde milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında basının önemli bir rolü vardır.

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için attığımız her adımı, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hayata geçirdiğimiz tüm icraatlarımızın daha görünür olması adına sunduğunuz katkılardan dolayı tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Kalemiyle bilgi veren, objektifinden dünyayı bizlere gösteren, sesleri ile hayatımıza ışık tutan tüm kıymetli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor ve görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.