TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''İstiklal Marşı'mızın TBMM Tarafından Kabulünün 100. Yıl Dönümü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''İstiklal Marşı'mızın TBMM Tarafından Kabulünün 100. Yıl Dönümü'' Mesajı

Milletimizin vatanın bağımsızlık ve bütünlüğü adına verdiği en zorlu mücadele olan Kurtuluş Savaşı'nın kazanıldığı şartların, tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşı'mızın TBMM tarafından kabulünün 100. yıl dönümünü kutluyor olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. 

 

Mehmet Âkif Ersoy'un Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanacağına olan inancı tamdı. Şair, Türk askerinin kahramanlığı, yürekli ve özverili yapısı yanında milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu dile getirmiştir. Nitekim İstiklal Marşı'mızın her kıtasında millettin hürriyete, yurduna ve dinine bağlılığına değinilmiştir.

Tarihten silinmesi istenen bir milletin, milli değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı'mız; Türk Milleti'nin bağımsızlık aşkını, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığı, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin en kalbi duygularla mısralara dökülmüş halidir. 

 

İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 100. yılını kutluyor; aramızdan ayrılışının 85. yılında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u minnetle anıyorum.

 

Bu vesileyle Cumhuriyeti'mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ne emeği geçmiş tüm Türk büyüklerini ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.