TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin LGS Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin LGS Mesajı

Sevgili Çocuklarım,

1 Haziran 2019 tarihinde siz 8. sınıf öğrencilerimiz Liselere Giriş Sınavına (LGS) gireceksiniz. Bu sınavın gideceğiniz lise açısından önemi büyük. Buna göre bir üst öğrenim hayatınıza yön vermiş olacaksınız. Böylelikle hedeflerinize bir adım daha yaklaşacaksınız. Kıymetli genç arkadaşlarım, sizler bizim en büyük zenginliğimizsiniz. Sizin eğitim-öğretim hayatınızı zenginleştirmek, hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak, geleceğe size mutlu ve ve başarılı bireyler olarak taşımak bizim en büyük sorumluluğumuz. Siz değerli öğrencilerimizin ve görevli öğretmen arkadaşlarımın sorunsuz bir sınav geçirmeleri adına Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm hazırlıklarımızın tamamladığını ve sınava hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

  Sevgili öğrencilerim, gireceğiniz sınavda sizlere başarılar diliyorum. Sınav günü görev alacak öğretmen arkadaşlarıma ve görevlilere de kolaylıklar diliyorum. Unutmayın emeklerinizin karşılığını almanız bizim en büyük dileğimiz.

Tunceli'de  LGS sınavına girecek öğrenci ve okul sayısı da şu şekildedir:

Merkez'de 921 öğrenci, 54 salon

Çemişgezek'te 249 öğrenci, 15 salon

Hozat'ta 28 öğrenci, 2 salon

Mazgirt'te 52 öğrenci, 3 salon

Ovacık'ta 32 öğrenci, 2 salon

Pertek'te 284 öğrenci, 16 salon

 

Gürsel Ekmekci

İl Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.