TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası'' Mesajı

İstiklâl Marşı şâirimiz, büyük dava adamı Mehmet Akif Ersoy, ebedi âleme göç edişinin ardından geçen 84 yıla rağmen, eserleri ve fikirleri ile milletimizin yüreğinde hâlâ dipdiridir. Akif, ölümünden sonra gelen kuşaklar boyunca Türk gençliğini, fikriyat ve hissiyat yönünden şekillendiren ustalardandır.


O'nun bugünkü nesillere, edebiyata en çok örnek olması gereken yanı özellikle umutsuzluk karşısındaki asil tutumudur. O birçok şiirinde İstiklâl aşkıyla tutuşan ve bu aşkla milyonların kalbini dirilten Akif olarak karşımıza çıkmaktadır. Merhum Akif'i hakkıyla anmak, okumak ve anlamak; O'na olan minnet borcumuzu ödememize vesile olacaktır.

 

Çanakkale'yi ve Kurtuluş Savaşı'nı eserleriyle destanlaştıran; maneviyatıyla, ülke ve millet sevdasıyla tüm insanımıza ve gönül coğrafyamıza ilham kaynağı olan büyük şair, fikir ve dava adamı Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 84. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bu hafta idrak edeceğimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftasında fikri, kalemi ve eserleriyle ülkemizi aydınlatan tüm şair/ yazar ve şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.