TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

 

Dünyayı saran salgın nedeniyle yürüttüğümüz uzaktan eğitim sürecinizde bugün üç hafta sürecek olan ara tatilinizi başlatıyoruz.  Uzaktan eğitimin gereği doğrultusunda bilgisayar, tablet ve telefon karşısında uzun zamanlar geçirdiniz. Bu nedenle ara tatil süresince zamanınızı elektronik aletlerden uzak, kitap okuyarak, ev içi oyunlar oynayarak, ev işlerinde ailenize yardımcı olup paylaşım kurarak, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde doğa gezileri gerçekleştirerek değerlendirmenizi temenni ediyorum. Tatil sonrası yeni dönemde bütün kademelerdeki öğrencilerimizle sınıflarınızda, okul bahçelerinde yeniden buluşabilmemiz, sağlığınız ve sağlığımız için, tatil süresince zorunlu haller dışında dışarı çıkmamanızı, çıkmak zorunda olduğunuz durumlarda da maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen göstermenizi istiyorum. Her birinizin gözlerinden hasretle öpüyor, sağlıklı güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Dünyayı saran salgın koşullarında yürüttüğümüz uzaktan eğitim sürecindeki sabrınız, katkınız, özveriniz ve emekleriniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Ara tatil sürecinde mesleki gelişiminize katkı sunacak bir program içerisinde olacağınızı biliyor ve mesleki gelişim eğitimlerinizde şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Hepinizin okullarınızı ve öğrencilerinizi çok özlediğinizi bilerek yeni dönemde bütün kademelerdeki öğrencilerimizle okullarımızda buluşmayı temenni ediyor, ailenizle birlikte sağlıklı günlerde sağlıkla güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Değerli Velilerimiz,

 

Koronavirüs salgını nedeniyle yürüttüğümüz uzaktan eğitim sürecinde gösterdiğiniz ilgi ve sabır için çok teşekkür ederim. Öğrencilerimiz için üç hafta sürecek olan  ara tatil bugün başlamış bulunmakta. Sizlerden özellikle ricam öğrencilerimizin tatilini kitap okuyarak, ders tekrarları yaparak ve sizlerle evde güvenli zaman geçirerek değerlendirmelerini sağlamanızdır. Uzaktan eğitimin gereği doğrultusunda öğrencilerimiz uzun zamanlarını maalesef tablet, bilgisayar, telefon başında geçirdiler. Tatil sürecinde öğrencilerimizi tablet, telefon ve bilgisayarlardan uzak tutup zamanlarını mümkünse kontrollü olarak doğada, zihinsel ve fiziksel becerilerini destekleyecek aktivitelerde, sizlerle paylaşım kuracakları etkinliklerle ( oyunlar, ev işleri, doğa gezileri vb.) geçirmelerini sağlamanızı rica ediyorum. Tatil sonrası bütün kademelerdeki öğrencilerimizle okullarımızda yüz yüze eğitime başlayabilmemiz için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Lütfen bu süreçte evlerinize misafir kabul etmeyin ve sizler de misafirliğe gitmeyin. Dışarı çıkmak zorunda olduğunuz zamanlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediniz. Bu zor zamanları hep birlikte özenli davranarak atlatacağız.  Çocuklarınızla sağlıklı güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.