TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''Yeni Yıl'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''Yeni Yıl'' Mesajı

Bütün iyi kitapların sonunda

Bütün gündüzlerin, bütün gecelerin sonunda

Meltemi senden esen

Soluğu sende olan

Yeni bir başlangıç vardır.                                                

Parmağını sürsen elmaya, rengini anlarsın

Gözünle görsen elmayı, sesini duyarsın

Onu işitsen, yuvarlağı sende kalır

Her başlangıçta yeni bir anlam vardır.                                                                              

Nedensiz bir çocuk ağlaması bile

Çok sonraki bir gülüşün başlangıcıdır.

 

Edip Cansever

 

Her yeni yıl, yeni bir başlangıçtır. Özünde takvimlerde değişen bir gün olduğunu bildiğimiz halde; bu yeni yılda sizleri kendinizi keşfe çıkmaya, yeni bir merakla hayatı öğrenmeye ve ideallerinize ulaşmak için mücadele etmeye davet ediyorum. Hepimizin hayattan beklentileri ve hedefleri farklıdır ancak bazı beklentiler ortaktır: Sağlıklı ve mutlu olmayı istemek gibi.

 

Geride bıraktığımız yıl hepimiz için büyük tecrübeler edindiğimiz bir yıl oldu. Dünyada etkisini sürdüren salgın sürecinin kaybettirdikleri ve kısıtlamaları sağlığımızın ne derece kıymetli olduğunu bir kez daha anlamamıza vesile oldu. Salgının kayıp ve kısıtlamalarından kurtulmak adına Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına itinayla uymaya devam etmemiz gerekmektedir. Bizler bu süreçte öğrencilerimizi çok özledik. Yeni gelen yılda öğrencilerimizle yeniden yüz yüze eğitim ortamlarında buluşmayı temenni ediyorum.

 

Geleceğe dair güzel adımlar atıp harekete geçmek gerek. Başarmanın yarısı inançtır. Yapabileceğinize olan inancınız, başarıyı da beraberinde getirecektir. Yeniden başlarken iyilikleri alın yanınıza, her şey sizinle başlar. Zihnimizi arındırmak, daha sağlıklı bir atmosfer yaratmak için yaşadığımız anın farkında olup zamanı bilinçli bir şekilde değerlendirmek gerek. Bütün dünyaya, başarılara, güzelliklere, iyiliğe talip olacak cesareti bulmaya başlamak gerek. Hayatın kudretini, her şeye kadirliğini öğrenmiş olmaya başlamak gerek. Modern dünyanın en önemli parametrelerinden biri eğitimdir. Eğitim yaşama hazırlık ve meslek edinme süreci olarak algılanırken özünde yaşamla bağ kurmanın en önemli yoludur. İnsanoğlu araştırmak, öğrenmek ve gelişmek arayışındadır. Yaşadığımız çağın bilgi çağı olması, bilginin insanda son derece büyük farklar oluşturduğunun keşfedilmesi eğitimin önemini arttırmıştır. Bu sorumlulukla bizlerin yeni gelen yılda da çalışmalarımızı büyük bir duyarlılık ve özveriyle yürütmeye devam edeceğimizi bilmenizi isterim.          

 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılda dünyayı saran salgının son bulmasını; yeni yılın ilimize, ülkemize, insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Bütün eğitim ailemizin ve milletimizin yeni yılını kutluyor; şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayallerin gerçeğe değdiği yerde, sevgidir en büyük marifet. Takvimlere bakmadan yeni doğan günde hep bir tebessüm olsun. Getirdiği yenilikler, götürdüğü kötülüklerle; yeni yılınız kutlu olsun.  

Saygı ve sevgilerimle...

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.