TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Gürsel EKMEKCİ' nin 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Gürsel EKMEKCİ' nin 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Milletimizin vatanın bağımsızlık ve bütünlüğü adına verdiği en zorlu mücadele olan Kurtuluş Savaşı'nın kazanıldığı şartların, tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 102. yıl dönümünü kutluyor olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Mehmet Âkif Ersoy'un Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanacağına olan inancı tamdı. Şair, Türk askerinin kahramanlığı, yürekli ve özverili yapısı yanında milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu dile getirmiştir. Nitekim İstiklal Marşı'mızın her kıtasında millettin hürriyete, yurduna ve dinine bağlılığına değinilmiştir. Tarihten silinmek istenen bir milletin, milli değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşımız, Türk Milleti'nin bağımsızlık aşkını, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığı, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin en kalbi duygularla mısralara dökülmüş halidir.

Kurtuluş Savaşı'nın amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 102. yılını kutluyor ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un aramızdan ayrılışının 87. yılında kendisini minnetle anıyorum.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ne emeği geçmiş tüm Türk büyüklerini ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                       Gürsel Ekmekci

İl Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.