TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin "21 Mart Nevruz Bayramı" Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin

Kışın ardından yeniden uyanmayı ve baharın gelişini karşılamak amacıyla kutlanan bayramdır, Nevruz. Nevruz kelimesi "nev" yeni ve "ruz" da gün olmak üzere Farsça'da  "Yenigün" manasına gelmektedir. Eski İran takviminin başlangıcı da 21 Marttır.

Yaşadığı geniş coğrafyada doğa ve çevrenin uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramının Anadolu'da ve Türk kültürünün yayıldığı bölgelerde son derece köklü ve zengin bir geçmişi vardır.

Nevruz Bayramı; aynı coğrafyayı, aynı kaderi, aynı kederleri, aynı sevinçleri, aynı zaferleri paylaşanların bayramıdır. Bu kutlu günde bir olmak, birlik olmak gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle, baharın ve yeniden canlanmaya başlayan doğanın insanlara sunduğu bolluğu, bereketi, sevgiyi, kardeşliği, paylaşmayı ve dostluğu simgeleyen Nevruz Bayram'ınızı kutluyor; bu yenilenmenin ülkemize ve tüm Dünya'ya sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.