TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü'' Mesajı

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü'nde, hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin bilinciyle; engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın bütün alanlarında bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir. Onlara, yaşamlarını kolaylaştıracak her türlü desteği vermek hepimizin ortak sorumluluğudur. Devletimizin, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımızın da engelli bireylerimiz için yapılacak her türlü projelere yeterli desteği vermesi ve bu konuda somut adımların atılması gerekmektedir.  Sosyal yaşamda ve iş hayatında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli "engeller" ile karşılaşan engelli insanlarımızın bizlerin desteğine ihtiyacı olduğunu unutmamız gerekiyor.

 Dünya Engelliler Farkındalık Günü'nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak; zihinlerimiz ve kalplerimiz sevgiyle dolu olduktan sonra, her zorluğun üstesinden geleceğimize inanıyorum. Engelliler Haftası nedeniyle engelli vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve cesaret diliyor; her koşulda yanlarında olan ailelerine de sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Unutmayalım, farklılıklarımız zenginliklerimizdir.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.