TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin ''Anneler Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz  Sayın Gürsel Ekmekci'nin ''Anneler Günü'' Mesajı

"Ve anneniz karşınızda oturuyorsa, oturduğunuz yer tam olarak cennettir."

Hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar; daha çok iyi bir anne tarafından sevgiyle, ilgiyle ve şefkatle büyütülmüş olanlardır. Koşulsuz ve karşılıksız sevginin tek kaynağı anne yüreğidir.   Anne: Yaşam kaynağı, doğuran, büyüten, yetiştiren...Anne vatandır. Anne kutsaldır. Anne kucaktır.  Anne bilge, anne yüce, anne otoriterdir. Umudun, şefkatin, merhametin, gücün ve kararlılığın adıdır anne.   Dünyanın en güzel annesi, her çocuğun kendi annesidir. Bir çocuk için anneden daha iyi bilen, anneden daha iyi besleyen, koruyan, kollayan, anneden daha çok sevip şefkat gösteren, hiçbir konuda anneden daha üstün biri yoktur.

Güzel enerjisi ve emeğiyle evlatlarını yetiştiren, bir gün değil her gün başımızın tacı olan bütün annelerin gününü, gönül bahçemden derilmiş bir deste çiçekle kutluyorum. Evlatlarından uzakta olan annelerin ellerinden öpüyor, yaşamını yitirmiş anneleri de rahmetle anıyorum.

Başta eşim olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.