TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin Engelliler Haftası Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin Engelliler Haftası Mesajı

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası'nda engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlar hakkında farkındalık yaratılmaktadır. 

 

Engelli olmak elbette bir tercih değil. Engelli kardeşlerimizin hem kendileri hem de yakınları karşılaştıkları zorluklar karşısında sadece fiziksel olarak değil, duygusal manada da yıpranmaktadır. Yaşamın her alanında bir adım geriden gelmelerine göz yummamak, onları bir gün değil her gün düşünerek koşullarını kolaylaştırmak ve cesaretlendirmek gerekiyor. 

 

Hayat iyi kötü sürprizlerle dolu; bugün var olan sağlığımızın yerine yarın neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz, onları anlamak için bir anlık empati yapmak yetiyor. Engelli olmaları yaşamın hiçbir alanında başarılı olup çalışmalarına engel değil. Engelli vatandaşlarımızın her geçen gün toplumda başarılar elde edip saygın projelerde yer alması bu konudaki bilinç ve dayanışma duygusunun bir yansımasıdır. 

 

Zihinlerimiz ve kalplerimiz sevgiyle dolu olduktan sonra, her zorluğun üstesinden geleceğimize inanıyorum. Engelliler Haftası nedeniyle engelli vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve cesaret diliyor; her koşulda yanlarında olan ailelerine de hürmetlerimi sunuyorum.

 

Gürsel EKMEKCİ

Tunceli İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                            

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.