TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin Öğrenci,Öğretmen ve Velilerimize LGS Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin Öğrenci,Öğretmen ve Velilerimize LGS Mesajı

6 Haziran 2021 Pazar günü saat 09.30' da ve 11.30' da iki (2) oturum halinde yapılacak olan LGS, ilimiz merkez  ve ilçelerde toplam 21 okulumuzda yapılacaktır. İlk oturum 50 soruluk sözel bölüm, 75 dakika olup 10.45' te tamamlanacaktır. İkinci oturum 40 soruluk  sayısal bölüm, 80 dakika sürecek olup sınav 12.50' de bitecektir. İki oturum arasındaki 45 dakikalık aralıkta öğrencilerimizin okul içinde ve bahçesinde sosyal mesafe kurallarına uymaları için gerekli tedbirler öğretmenlerimiz tarafından alınacaktır. 04.06.2021 tarihi itibariyle ilimizde sınava girecek öğrencilerimiz arasında Covid-19 pozitif ya da temaslı olan öğrencimiz bulunmamaktadır. Sınav günü itibariyle PCR testi pozitif veya temaslı öğrencimiz olması ihtimaline karşı her okulumuzda 1 adet pozitif hastalar için, 1 adet de temaslı öğrencilerimiz için olmak üzere iki (2 ) adet yedek salon hazır bulundurulmaktadır. Merkezde 297 olmak üzere, ilçelerimizle birlikte toplam 623 öğrencimiz yarın sınava girecektir.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Yarın gireceğiniz Liselere Geçiş Sınavı için okullarımızda tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Okullarımız sizler için temizlendi ve dezenfekte edildi. Sabah en geç saat 09.00 'da sizleri kimlik belgeleriniz ile birlikte okullarınıza bekliyoruz. Okul girişlerinde dezenfektanlarımız ve maskelerimiz hazır bulunacak. Sınıflarınızda sıralarınızı sosyal mesafe kuralına uygun şekilde hazırladık. Masalarınızın üzerinde sınava giriş belgelerinizi, suyunuzu ve Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'ın sizlere hediyesi olan kırtasiye setini göreceksiniz. Yanınızda cep telefonu ya da akıllı saat gibi araçlarınızı getirmeyiniz. Okul koridorlarında ve okul bahçelerinde maskelerinizi çıkarmayınız. Sınav esnasında gerekli sosyal mesafe oluşturulduktan sonra maskelerinizi çıkarmanıza izin verilecektir. Emeklerinizin karşılığını alacağınıza inanıyor, sağlıklı ve başarılı bir sınav geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecinde gösterdiğiniz ilgi, sabır ve emekleriniz için teşekkür ederim. Yarınki sınavı sağlıklı ve huzurlu bir ortamda geçirebilmemiz için lütfen okul bahçelerine girmekte ısrarcı olmayınız.

Değerli Meslektaşlarım;

Öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecinde gösterdiğiniz ilgi, alaka, sabır ve emeğin aynısını sağlıklı ve başarılı bir sınav geçirmeleri için sınav günü de göstereceğinizi biliyorum. Hepinize teşekkür ediyor görevlerinizde kolaylıklar diliyorum.

 

Gürsel EKMEKCİ

İl Milli Eğitim Müdürü


05-06-202105-06-202105-06-202105-06-2021

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.