TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Serdar Parlak'ın ''30 Ağustos Zafer Bayramı'' Mesajı

İl Müdürümüz Serdar Parlak'ın ''30 Ağustos Zafer Bayramı'' Mesajı

Bugün, Anadolu'nun ebedi yurdumuz olarak tescillendiği ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun müjdelediği büyük zaferimizin 101'inci yıl dönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 101 yıl önce bugün, kahraman ordumuz ve milletimiz, emperyalist güçlerin saldırılarını bir kez daha bertaraf etti. Tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen bu milletin bireyleri olarak bizler de büyük zaferimizin yıl dönümünü büyük bir gururla ve mutlulukla kutluyoruz.

30 Ağustos 1922, Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Türk milleti, 30 Ağustos zaferi ile bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. 

Her zaman ve her koşulda şanlı tarihimizden güç ve ilham alan bizler de, bağımsızlığımızdan ödün vermeden vatanımızı ve Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor; Tuncelili hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.            

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.