TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzden Halk Eğitim Merkezi Kurslarına Ziyaret

İl Müdürümüzden Halk Eğitim Merkezi Kurslarına Ziyaret

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu dikkate alınarak hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021'den itibaren yüz yüze başlanmasının ardından açılan kursları İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er ile ziyaret etti.

 

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından Gençlik Merkezinde açılmış olan Geleneksel El Nakışları, Ev Tekstili Hazırlama, Cilt Bakımı ve Temel Makyaj kurslarını ziyaret eden il müdürümüz, kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları inceleyerek onlarla sohbet etti ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerle yapmış olduğu sohbette il müdürümüz şunları söyledi: ''Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzunu dikkate alınarak hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine yüz yüze olarak 11 Ocak'tan itibaren başlayan halk eğitim merkezimizi ziyaret ederek kurslarımızın faaliyetlerini, varsa alınması gereken ek tedbirleri yerinde inceleme fırsatı buluyoruz. Temennimiz salgın ile mücadelede rehavete kapılmadan aynı kararlılıkla özellikle fiziki mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat ederek diğer kademelerde de Bakanlığımızca belirtilen 15 Şubat 2021 tarihinde yüz yüze eğitim geçmektir. Bildiğiniz gibi bu salgının eğitim hayatımıza en büyük etkisi yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçmek oldu. Biz eğitimcilerin en büyük sorumluluğu, şartlar ne olursa olsun öğrencilerimizi yeni koşullara hazırlamak ve o koşullar altında da en iyi şekilde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektir. Örgün eğitim kadar yaygın eğitimin de öneminin farkındayız. Salgınla mücadelede en büyük katkılardan biri yaygın eğitim veren halk eğitim merkezlerimizden gelmiştir. Çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri açmış olduğumuz kurslarla sizlerle aktarmanın son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle sizlerin de bu kurslara katılımınızdan oldukça memnunum. Hepinize başarılar diliyorum.''

15-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-2021

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.