TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzün Yeni Yıl Mesajı

İl Müdürümüzün Yeni Yıl Mesajı

"Her gün bir yerden göçmek ne iyi

Her gün bir yere konmak ne güzel.

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.

Dünle beraber gitti, cancağızım,

Ne kadar söz varsa düne ait.

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım."

  Mevlana          

      Her yeni yıl, yeni bir başlangıç. Özünde takvimlerde değişen bir gün olduğunu bildiğim halde; bu yeni yılda sizleri kendinizi keşfe çıkmaya , yeni bir merakla hayatı öğrenmeye ve tünelin ucundaki ışığı bulana dek mücadele etmeye başlamaya davet ediyorum. Hepimizin hayattan beklentileri ve hedefleri farklıdır ancak bazı beklentiler ortaktır: Başarılı ve mutlu olmayı istemek gibi. Geleceğe dair güzel adımlar atıp harekete geçmek gerek. Başarmanın yarısı inançtır. Yapabileceğinize olan inancınız, başarıyı da beraberinde getirecektir. Yeniden başlarken iyilikleri alın yanınıza, her şey sizinle başlar. Zihnimizi arındırmak, daha sağlıklı bir atmosfer yaratmak için yaşadığımız anın farkında olup zamanı bilinçli bir şekilde değerlendirmek gerek. Bütün dünyaya, başarılara, güzelliklere, iyiliğe talip olacak cesareti bulmaya başlamak gerek. Hayatın kudretini, her şeye kadirliğini öğrenmiş olmaya başlamak gerek. Modern dünyanın en önemli parametrelerinden biri eğitimdir. Eğitim yaşama hazırlık ve meslek edinme süreci olarak algılanırken özünde yaşamla bağ kurmanın en önemli yoludur. İnsanoğlu araştırmak, öğrenmek ve gelişmek arayışındadır. Yaşadığımız çağın bilgi çağı olması, bilginin insanda son derece büyük farklar oluşturduğunun keşfedilmesi eğitimin önemini arttırmıştır. Bu sorumlulukla bizlerin yeni gelen yılda da çalışmalarımızı büyük bir duyarlılık ve özveriyle yürütmeye devam edeceğimizi bilmenizi isterim.          

      Hayallerin gerçeğe değdiği yerde, sevgidir en büyük marifet. Takvimlere bakmadan yeni doğan günde hep bir tebessüm olsun. Getirdiği yenilikler, götürdüğü kötülüklerle; yeni yılınız kutlu olsun.   

 

İl Milli Eğitim Müdürü

Gürsel EKMEKCİ

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.