TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürüz Gürsel Ekmekci’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürüz Gürsel Ekmekci’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan, Ulusal Egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edildiği, millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunun kabul edildiği ve dünyada başka hiçbir ülkede ilan edilmeyen çocuk bayramının günüdür. Bugün bizlerin Ulusal Egemenliğimizi ve Çocuk Bayramını kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşadığı anlamlı bir gündür.

23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisinin toplandığı tarihtir. Bugün, egemenlik asıl ve yegâne sahibi olan millete devredilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Çocuklarına bayram hediye edilen bir Ulusun eğitimcileri olarak bizlerin görevi de, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlamak, eğitimleri için imkânlar oluşturmak, bilgi çağında kendine yetebilen ve problem çözme becerisi kazanmış bireyler olarak yetiştirmektir.  Bu görev biz eğitimci ve yöneticilerin en önemli ve biricik sorumluluğudur. Onların bayramlarını en iyi şekilde kutlayabildikleri günlerde en iyi şekilde yetişmiş bireyler olmaları için çalışma zorunluğunun bilincindeyiz.

Ulusal egemenliğimizin ilan edildiği ve dünyada ilk kez çocuklara bayram hediye edilen bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Yaşamımızın en önemli gayesi olan değerli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutluyor, bayramlarının daim olması temennisi ile sevgilerimi sunuyorum.

 

Gürsel EKMEKCİ

Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.