TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Müdürü Gürsel Ekmekci başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri ile ilçelerdeki eğitim-öğretim faaliyetleri, aşı, DYK, Temel Eğitimde 10000 Okul Projesi, EBA TV, Yardımcı Kaynaklar vb konularda değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yüz yüze eğitimin sürekliliği açısından okullardaki öğretmen, öğrenci ve personelin aşılanmasının üzerinde önemle duran İl Müdürü Gürsel Ekmekci toplantıda şunları söyledi: '' Değerli İlçe Milli Eğitim Müdürlerim, öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Bildiğiniz gibi yüz yüze eğitimin devam edebilmesinin koşullarından biri de, salgının etkisini en aza indirecek olan aşının toplumun büyük kesimlerince yapılmış olmasıdır. İlçelerimizdeki aşılama oranına baktığımızda aşı olan kişi sayısı ne yazık ki istenilen düzeyde değil. 12 yaş ve üzeri çocuklarımızda bu oran oldukça düşük. Valiliğimizin yürütmüş olduğu aşı kampanyasını çocuklarımıza ve velilerimize duyurmanızı önemle rica ediyorum. Sağlık ekiplerinden alacağınız destek ile lütfen aşı konusunda hedef kitlemize ve velilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleyelim. Aşı olmayan öğretmenlerimizin haftada iki kere PCR vermeleri gerekliliği ve takibi konusunda gerekli özeni gösterelim. Okulların kapanmaması için salgına karşı en büyük gücümüz olan aşı konusunda toplumun farkındalığını artırmak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu da unutmayalım. Değerli Mesai Arkadaşlarım, EBA TV ve Bakanlığımızın Yardımcı Kaynaklar platformunun öğretmen ve öğrencileriniz tarafından düzenli olarak kullanılması için gerekli bilgilendirme ve takip yapmanız oldukça önemli. Müfredata uygun ders yayınlarının yapıldığı EBA kanallarından ve yine müfredata uyumlu yüzlerce sorunun olduğu yardımcı kaynaklar platformundan öğretmen ve öğrencilerimizin en üst derecede faydalanmalarını sağlamalıyız. Bakanlığımızın 'Temel Eğitimde 10000 Okul' projesi kapsamında okul öncesi öğretmenleri ile yaptığımız toplantı sonucunda, projeyi zenginleştirecek, il merkezi ve ilçelerdeki okul öncesi okullarımızı bir araya getirecek etkinlikler planladığımızı söylemek istiyorum. Yapılacak anaokulları şimdiden ilçelerimize hayırlı olsun.

İlçelerimizdeki eğitim-öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi noktasında lütfen sorunlarınızı ve taleplerinizi her zaman bana bildirin. Sizlerle birlikte, Tunceli Eğitim Ailesi olarak okul ve kurumlarımızda nitelikli eğitim-öğretim hizmeti vermeye devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, ilçelerdeki meslektaşlarıma ve diğer personelimize selamlarımı iletmenizi rica ediyorum. Öğrencilerimin de her birini sevgiyle kucaklıyorum.''

 

İlçe milli eğitim müdürlerinin, ilçelerindeki eğitim-öğretim faaliyetlerini paylaşmasının ardından toplantı sona erdi.

 

03-11-202103-11-2021

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.