TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Sene Başı Toplantısı İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci başkanlığında, kurum idarecilerinin de katılımı ile Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Toplantı gündeminde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı çalışmalarının değerlendirilmesi, pandemi sürecinde alınması gereken önlemler, uzaktan eğitim ve öğrenci başarısının artırılması için alınacak tedbirler, okulların bakım onarım çalışmaları, rehberlik faaliyetleri ve öğrencilerin okula uyum süreci, taşıma merkezi okulların genel durumu gibi konular yer aldı.

 

İl Müdürümüz toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: ''Değerli ilçe milli eğitim müdürü arkadaşlarım, öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Mart ayında yüz yüze eğitime ara verilmesi ile sizlerle telekonferans yönetimi ile toplantılarımızı yaptık, işlerimizi yürüttük. Bu süreçte göstermiş olduğunuz çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi uzaktan eğitim sürecimiz devam ediyor ve 21 Eylül'de de yüz yüze eğitime geçilmesi planlanmakta. Bu sürecin uzamaması ve okulları güvenle açmak için biz eğitimcilere de büyük sorumluluk düşüyor. Lütfen okullarınızda, mahallenizde, çevrenizde toplumun pandemi kurallarına uyması konusunda örnek davranışlar sergileyin. Okulların açılma şartlarının oluşmasında bizlere düşen sorumlulukları yerine getirelim. Ayrıca Bakanlığımızın yayımlamış olduğu Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzunda belirtilen hususlar doğrultusunda tüm okullarımızın ''Okulum Temiz'' sertifikasını almasını sağlayalım.  İl Müdürlüğü olarak il merkez ve ilçelerdeki okullarımıza 14 kurallı temassız el dezenfektan standı, temassız ateş ölçer, hijyenik havuzlu paspas ve el dezenfektanları dağıtmış bulunmaktayız. Yine okullar açıldığında her öğrencimize 2 adet bez maske dağıtmak için çalışmalarımızı başlattık. Bildiğiniz gibi 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için yüz yüze DYK'lerini başlatacağız. Uygun koşullarda öğrencilerimizin bu kurslara katılımını sağlayalım. Yine okullarımızda evinde interneti, bilgisayarı olmayan çocuklarımız için EBA Destek Merkezleri oluşturacağız. Bu çocuklarımıza benim bilgisayarım da dahil olmak üzere gerekirse koltuğumuzdan kalkıp bilgisayarlarımızı vereceğiz. Bizlerin en büyük sorumluluğu ilimizin her köşesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden çocuğa aynı kalitede eğitim hizmeti sunmaktır. İlçelerde yaylalara çıkmak zorunda olan çocuklarımızdan il merkezindeki çocuklarımıza kadar adil bir eğitim ortamı hazırlama konusunda taviz vermeyecek, bu işi kişilerin vicdanına bırakmayacağız. Pandemi sürecinde Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin çalışmış olduğu programı okullarımızda yürüteceğiz.

Kıymetli mesai arkadaşlarım sözlerime son verirken bir kez daha yenilemek istiyorum. Eksik kaldığınız her konuda il müdürlüğü olarak yanınızdayız. Biz Munzur kadar güçlü bir eğitim ailesiyiz. Bu süreçte de en iyi yapmayı hedefliyoruz ve yine tüm gayretinizle bunun için çalışacağınıza yürekten inanıyorum''

 

Toplantı, ''Sağlık için Hepimiz için'' etkinliğine katılan ilçelere Teşekkür Belgesinin verilmesi, ardında da dilek temennilerl ile sona erdi.

 

26-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.