TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Okullarına Görsel Sanatsal Dersi Materyalleri Dağıtımı

İlimiz Okullarına Görsel Sanatsal Dersi Materyalleri Dağıtımı

İl Müdürlüğümüz tarafından okullarımızda kültür sanat spor derslerinin en verimli şekilde işlenebilmesi için, söz konusu dersler olan Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi derslerine yönelik öğretmenlerin belirlemiş olduğu tüm ders materyalleri alınmıştır. Görsel Sanatlar dersi için ilimiz merkez ve ilçelerinde tüm okullarımıza gönderilmek üzere alınan ders materyalleri, Hürriyet Ortaokulu'nda İl Müdürümüzün de katılımıyla Görsel Sanatlar öğretmenlerine teslim edilmiştir.

Ders materyallerinin dağıtımı öncesinde Hürriyet Ortaokulu ve ilimiz Görsel Sanatlar öğretmenleri ile bir araya gelen İl Müdürümüz şunları söyledi: "Değerli meslektaşlarım, hepinizi göreve geldiğim zamanlarda kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin etkin şekilde yürütülmesi adına verdiğim sözleri bugün icra ediyor olmanın verdiği mutlulukla selamlıyorum. Çocukların erken yaşlardan itibaren sanatsal ve sportif faaliyetlerle buluşmasının dönüştürücü ve iyileştirici gücüne inanıyorum. Bu branşlarla olan ilgi ve tutumları, öğrencilerimizin okul başarısından kimlik gelişimine kadar pek çok gelişimsel alanını etkilemektedir. Biliyoruz ki sanatla uğraşmanın sorgulama, araştırma, hayal gücünü kullanma, yaratıcı ve eleştirel düşünebilme, kendini ifade etme, empati kurma gibi becerileri kazandırma potansiyeli de var. Üzülerek söylüyorum ki ülkemiz eğitim sistemi ve sınav kaygısı içinde bazı eğitimci ve velilerimiz yanlış bir algıya bürünerek bu alanların ihmal edilmesine neden olmaktadır. Buna karşın Bakanlığımız ve Müdürlüğümüzün öncülüğünde okullarımızda yapılan atölyeleri gördükçe büyük bir mutluluk duyuyorum. İdarecilikte aslolanın eğitimci kimliğimize uygun, çocukların kişilik gelişimlerine doğrudan etki eden işler yapmak olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle de Müdürlük olarak ilimizde Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve Müzik derslerinin desteklenip ağırlık kazanması adına ısrarla güzel adımlar atmaktayız. Yürütülen atölye çalışmaları ve sanatsal, sportif çalışmalarla olumlu bir öğrenme ve etkileşim ortamı sağlandığını görmekteyiz. Sosyal problemler sanat ve spor yoluyla odağa alındığında, çocukların içinde yaşamak istedikleri çevreyi daha iyi düşünmeleri ve toplumsal sorumluluk duygularının artması mümkün oluyor. Bu bağlamda aldığımız malzemelerle çocuklarımızın hayallerini inşa edecekleri, eğlenirken öğrenecekleri keyifli çalışmalar gerçekleştirmelerini diliyorum."

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.