TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Sayın Mehmet Ali Özkan Hürriyet Ortaokulu Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu "Otizm Farkındalık Ayı Resim Sergisi"ne Katıldı

İlimiz Valisi Sayın Mehmet Ali Özkan Hürriyet Ortaokulu Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, ilimiz Hürriyet Ortaokulunda düzenlenen "Otizm Farkındalık Ayı Resim Sergisi"ne katılarak öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya geldi. Sayın Valimize, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, İl AFAD Müdürü Cem Erdoğan ve müdürlüğümüz yöneticileri eşlik etti.

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, öğretmen ve öğrencilerimize salgın konusunda bilgilendirme ve uyarılarda bulundu.

Kentteki vaka artışının ev ziyaretleri ve il dışı temaslardan kaynaklandığını belirten Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan "Ülke genelinde olduğu gibi maalesef ilimizde de vaka sayılarımızda hızlı bir artış görüyoruz. Bunun sebebi genellikle il dışından gelen kişilerle vatandaşımızın teması ya da akşamları yapılan ev ziyaretleridir. Toplu olarak bir araya gelen vatandaşlarımız maalesef mesafe kuralına riayet etmemektedir. Lütfen kalabalık ortamlardan uzak duralım, misafirliklere son verelim ve aşı sıramız gelmişse geciktirmeden yaptıralım. Her konuda topluma rol model olan siz değerli eğitimcilerin örnek tutum ve davranışları; gerek salgınla mücadelede, gerekse öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimi noktasında bugünümüz ve yarınlarımız için umut olacaktır.  Ben Tunceli'mizin sağduyusuna, vicdanına ve duyarlılığına güveniyorum. İnşallah bu süreci hep birlikte atlatacağız. " dedi.

Sergi sonunda İl AFAD Müdürlüğü tarafından öğretmenlerimize "2021 Afet Farkındalık Yılı" kapsamında "Afet ve Acil Durum Çantası" dağıtıldı.

 

10-04-202110-04-202110-04-202110-04-2021

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.