TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde EBA Destek Noktaları Açıldı

İlimizde EBA Destek Noktaları Açıldı

 

EBA Destek Noktası Tanıtım Programı, Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un canlı yayın bağlantıları ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. İlimizde de uzaktan eğitim sürecinde evinde bilgisayar ya da internete erişimi olmayan öğrencilerimiz için Ölçme ve Değerlendirme Merkezinde oluşturduğumuz EBA Destek Noktası öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır.

 EBA Destek Noktasının açılması üzerine İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci şunları söyledi: ''Bilindiği gibi  Mart 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime ara verilmiş, eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmiştir. 2021-2022 eğitim Öğretim Yılı'nda da yüz yüze eğitim başlayana kadar eğitim faaliyetleri uzaktan eğitim şeklinde sürdürülecektir. Başta Bakanlığımız olmak üzere İl Müdürlüğü olarak bizler de uzaktan ya da yüz yüze eğitim için gerekli tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tüm okullarımızı ve paydaşlarımızı her türlü senaryoya hazırlamak için ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Uzaktan eğitimle başlanan yeni eğitim-öğretim yılında fırsat eşitliği ilkesini korumak adına evinde bilgisayar ya da internete erişimi olmayan çocuğumuz kalmasın, derslerini takip edebilsin diye okullarımızda Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un talimatları ile tüm illerde EBA Destek Noktası oluşturuldu. İlimiz Merkez ilçede 3 adet EBA Destek Noktası kuruldu. Çarşı Merkezde Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde, Atatürk Mahallesinde Munzur Ortaokulu'nda ve Cumhuriyet Mahallesinde Hürriyet Ortaokulu'nda EBA Destek Noktalarını açtık. Ayrıca 7 ilçemizde de her okulda  bilgisayarları çocuklarımızın kullanımına açacağız. Bu noktalardan çocuklarımız her gün hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında faydalanabilecekler. Hiçbir öğrenci bu süreçte bilgisayarsız kalmayacak. Gerekirse benim bilgisayarım da dahil olmak üzere yerimizden kalkacağız ve bilgisayarlarımızı çocuklarımıza vereceğiz. Oluşturduğumuz bu 3 EBA Destek Noktasından haricinde de diğer okullarımızda EBA Destek Noktaları oluşturacağız ve isteyen her öğrencinin Covid-19 tedbirlerini alarak bu merkezlerden faydalanmalarını sağlayacağız. En ücra yerlerde oturan öğrencilerimizi de bu noktalara bekliyoruz. Tüm öğrencilerime, öğretmenlerime, velilerime kısaca tüm eğitim ailemize bu zorlu süreçte başta sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum. Temennimiz uygun şartların oluşması dahilinde bir an önce okulları açmak, çocuklarımızla yüz yüze eğitimi gerçekleştirmek.''

Bilgisayar ve internet erişimi olmayan öğrencilerimize en yakın EBA Destek Noktasına aşağıdaki linkten ulaşabilirler.

 

http://uzaktanegitim.meb.gov.tr/ebadn/

 

 

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.