TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''İlköğretim Haftası'' Kutlandı

''İlköğretim Haftası''  Kutlandı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Latif Büyükdağ İlkokulunda düzenlenen törenle kutlandı.

 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, kurum idarecileri ve okul müdürlerimizin katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, İstiklal Marşı'mız okundu.

 

Latif Büyükdağ İlkokulundaki kutlama programına Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan,  İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, kurum yöneticilerimiz, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

 

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: ''2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilimize, ülkemize, öğretmenlerimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Salgın sebebiyle yüz yüze eğitime uzun zaman ara vermek zorunda kaldık. Evlere kapandık. Şimdi tekrar kaldığımız yerden yüz yüze eğitime başlıyoruz. Herkesin keyif alacağı sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum. Bunun için de salgına karşı mücadelede elimizde en güçlü silah olan aşı konusunda başta öğretmenlerimizin topluma örnek olmasını ümit ediyorum. İyi bir nesil yetiştirmek ve gelecekte daim bir ulus olmak için en büyük sorumluluk eğitim ordumuza düşüyor. Çocuklarımızın ve toplumun öğretmenlerimizden öğreneceği ve onlardan örnek alacağı çok şey var. Yeni eğitim-öğretim yılının bir kez daha hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ve başarılı bir yıl temenni ediyorum.''

 

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci de yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

 

Uzun bir aranın ardından nihayet yüz yüze eğitime başladık. Okul bahçelerimiz, sınıflarımız çocuk sesleri ile şenlendi. Okulların açılması, yüz yüze eğitimin başlamasının çocuklarımızın zihinsel ve ruhsal gelişimlerindeki önemi kuşkusuz çok büyük. Verdiğimiz eğitimle her anlamda sağlıklı, donanımlı bireyler yetişmesi ülkemiz için de aynı derecede önemli. Bu öneme dikkat çekmek için de her yıl Eylül ayında İlköğretim Haftası'nı kutluyoruz.

 

Çocuklarımızı sosyal, akademik, psikolojik anlamda geliştirdiğimiz, her birini birer dünya vatandaşı yapmayı hedeflediğimiz okullarımızda İlköğretim Haftası kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. İnsan yetiştirmenin ne denli önemli ve hassas bir konu olduğunun bilinciyle, okula yeni başlayan ve eğitimlerine devam eden çocuklarımızın eğitim hayatlarını en iyi şekilde planlamaya devam ediyoruz. Tüm dünyanın salgın ile büyük bir sınav verdiği dönemde bizler de okullarımızın kapanmaması ve yüz yüze eğitimin devam etmesi adına gereken tüm tedbirleri almış durumdayız. Sizlere bu önlem ve tedbirlerden bahsetmek istiyorum. Hiçbir şeyin çocuklarımızın can güvenliğinden daha önemli olmadığı, olamayacağı düşüncesinden hareketle okullarımızda güçlendirme çalışmalarını aylar öncesinden başlattık. Deprem analiz sonuçlarına göre yıkım ve güçlendirme kararı çıkan okullarımızda çalışmalar ilk günden itibaren hızla gerçekleştirilmektedir. Bununla beraber salgınla mücadele kapsamında okullarımıza 128 bin tutarında temizlik ve dezenfektan dağıtımı yapıldı. 1800 paket maske ve 930 litre dezenfektan çocuklarımızın kullanımı için yine okullarımıza dağıtıldı. Ayrıca okullar açılmadan il ve ilçe okullarımızda hijyen denetimleri yapılarak 'Okulum Temiz' belgelendirmeleri yapıldı. Aşı olan öğretmen ve personel oranımızda da %100 oranına çok yaklaşmış durumdayız. %94 oranında aşı olan öğretmenlerimiz derslerine sorusuz girmektedir. Yine öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerine katkı sağlamak için Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen eğitimler devam etmektedir. Bu ay içinde 5 farklı eğitim öğretmenlerimize sunulmuştur. Bu ay içinde öğrencilerimize de Erasmus projeleri kapsamında film gösterimi, konser ve uygulamalı eğitimler planlanmıştır.

 

Konuşmama son verirken bir kez daha yinelemek istiyorum. Çocuklarımızın eğitim hayatına en güzel, en doğru ve en iyi şekilde dokunmak Tunceli Eğitim Ailesi'nin ortak hedefidir. Bizler çocuklarımızın eğitim yolculuğunda onların yanında en iyi şekilde yer alma sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Bu yolculukta tüm paydaşlarımızın desteğinin çok kıymetli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle İlköğretim Haftası'nın ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

15-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.