TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlamasının ardından İlköğretim Haftası düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Vali Mehmet Ali Türker İlkokulunda düzenlenen programa Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, il protokolü, İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan programda konuşan İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, konuşmasına 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olmasını temenni ederek başladı. İl Müdürümüz konuşmasında şunları söyledi: '' Öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Eğitim; İnsanın kendini tanıma yolculuğudur. Üzerinde titizlikle durulması, her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan, yaşam boyu devam eden bir süreçtir.

Uzun bir tatilin ardından 2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Yılına 817 anaokulu ve 781 birinci sınıf öğrencilerimizle okullarına 5-9 Eylül tarihlerinde uyum süreci ile başlamıştık. Şimdi aynı heyecan ile bütün kademelerdeki toplam 10.759 öğrenci ve 1.201 öğretmenimizle yeni eğitim dönemine başladık. Bizler öğrencilerimizi çok özledik. Onların sağlıklı koşullarda eğitim almaları için gerekli bütün hazırlıklarımızı tamamladık.

Okul yarınlardır, başarıdır, mutluluktur...
İlimiz genelinde ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarımızı yeniden yapılandırdık. 30 kurumumuzda doğalgaz çalışmaları, 20 okulumuzda da güçlendirme çalışmalarımızı tamamladık ve söz konusu okul / kurumlarımızda eğitimlerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldık. Sağlıklı, mutlu, başarılı bir dönem geçirmemiz için çalışmalarımızı yıl boyunca da gayretle sürdüreceğiz.

 Sevgili öğrenciler okulu, sınıfları, tahtayı, kalemi anlamlı kılan, onlara ruh veren sizlersiniz. Sesiniz şenlikli bir şarkı olup yayılıyor okul koridorlarına. Yüzünüz güldükçe sıcacık bir bahar güneşi yansıyor sınıflara.
Bütün uğraşlarımız, emeğimiz, isteğimiz hayalinizdeki dünyayı inşa etmenize yardımcı olmaktır. Her sabah aynı heyecan ve istekle gelip çok çalışarak emin adımlarla hayallerinize ilerleyin.         
Sizler geleceğin mimarları, mühendisleri, iş insanları, öğretmenleri olacaksınız. Okul bizlerin de sizlerin de ikinci yuvası, burada her gün yeni tecrübeler yeni heyecanlar yaşayacaksınız, evinize hoş geldiniz! İlköğretim haftanız sizlere, ailelerinize, öğretmenlerinize, tüm eğitim camiamıza tekrar kutlu olsun.''

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından öğrencilerimiz şiirler okudular, dans gösterisi ve müzik dinletisi sundular.

20-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.