TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Latif Büyükdağ İlkokulunda düzenlenen törenle kutlandı.

 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak İl Müdürümüz Serdar Parlak, kurum idarecileri ve okul müdürlerimizin katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, İstiklal Marşı'mız okundu.

Latif Büyükdağ İlkokulundaki kutlama programına Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu,  İl Müdürümüz Serdar Parlak, kurum yöneticilerimiz, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

İl Müdürümüz Serdar Parlak, yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi: '' 2023-2024 eğitim-öğretim yılına başlamış olmanın heyecanı ve mutluluğuyla sizleri saygıyla selamlıyorum.

 Bildiğiniz gibi ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasındaki, değişim ve dönüşümün en önemli basamağı eğitimdir. Bu nedenle eğitim ailemizin her bir ferdi omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır. Evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, girişimci, vizyoner, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten ve mutlu bireyler yetiştirmek bizim en önemli vazifemizdir. Hepimiz biliyoruz ki, eğitim ve öğretimdeki her olumlu gelişme, bir milletin varlığının devamlılığı, kalkınması, güçlenmesi ve refah, yarınlara ulaşmasında hayati öneme sahiptir.

Eğitim yöneticileri olarak bizler vazifemizi en iyi şekilde yaparken en büyük sorumluluk hiç kuşku yok ki öğretmenlerimizde olacak. Eğitim sisteminde istenen sonuçların alınması en çok öğretmen faktörüne bağlıdır. Çocuklarımıza iyiyi, doğru ve güzeli gösterecek ve o yolda ona eşlik edecek olan en önemli kişi öğretmendir. Bu nedenle öğretmen arkadaşlarımın her gün parıldayan gözlerle ve çocuğa enerji verecek gülümsemeleri ile sınıfa gireceğini biliyorum. Öğrencileriyle hayalleri ve hedefleri konusunda sohbet eden, her güzel şeyde onlara eşlik edebilen öğretmenlerle çocuklarımız için çok şey başaracağımıza inanıyorum. 

Kıymetli Velilerimiz, bugün Tunceli için eğitimin marka şehri diyebiliyorsak elbette bunda sizlerin de payı çok büyük. Tunceli Eğitim Ailemizin en güçlü yanlarından biri hiç kuşkusuz çocuğunun sadece fiziki ihtiyaçlarını karşılayan anne babalar olmamanızdır. Çocuklarının eğitim yolculuğunda onlara doğru zamanda, doğru şekilde destek olmayı bilen velilerimizin varlığı bize güç katmaktadır.

Çocuklarımız bizim en kıymetli varlıklarımızdır. Onlar konusunda hemfikir olamazsak hiçbir konuda hemfikir olamayız. O nedenle onlara iyi bir gelecek hazırlamak adına paydaşlar olarak bizlerin görevlerimizi en şekilde yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Tunceli'nin eğitimini hak ettiği en yüksek noktaya taşımak için tüm gücümüzle çalışacağımıza ve birbirimize destek olacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu inanç ve düşüncelerle bir kez daha yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, en derin saygılarımı sunuyorum.''

 

İlköğretim Haftası programında öğrencilerimiz, şiirler okudular, dans gösterisi ve müzik dinletisi sundular. Program, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

25-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-2023

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.