TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''İş Sağlığı ve Hizmetleri Paneli'' Yapıldı

''İş Sağlığı ve Hizmetleri Paneli'' Yapıldı

Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenlik Birimi tarafından çocuklarımıza topyekün bir sağlık ve güvenlik kültürü kazandırmak, okul ve kurumlarımızda risk değerlendirmesi yaparak tehlikelerin kaynağında bertaraf edilmesi veya en aza indirilmesini sağlamak, çalışanlarımızın tamamına iş güvenliği eğitimlerini vermek amacıyla ilimizde ilk defa ''İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Paneli'' düzenlendi.

Panele, İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, İl Sağlık Müdürü Sercan Özaydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hıdır Belice, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Özgür Kılıç, MEM yöneticileri, öğretmen, öğrenci, okul aile birliği yöneticileri, okulların risk değerlendirme ekibinde yer alan idareciler, servis şoförleri, STK temsilcileri katıldı. Panelde ilk olarak Bal Peteği Anaokulu öğrencileri ''İş Sağlığı ve Güvenliği'' adlı ritim gösterisini sundu. Ardından İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci açılış konuşmasını yaparak sözü panelistlere bıraktı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri ve Güvenlik Biri Koordinatörü ve İş Güvenliği Uzmanı Kadriye Uçar, ''İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Ne İş Yapar, Kimlerden Oluşur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Periyodik Kontrol ve İş Güvenliği Uzmanı Aytaç Limoncu, ''İş Ekipmanı Periyodik Kontrol ve İş Yeri Ortam Faktörleri Yönetimi'', İl Sağlık Müdürlüğü ve İş Yeri Hekimi Uzman Dr Hakkı Aktaş, ''İş Yeri Hekiminin Gözünden İl Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri, İş Yeri Hekimliğinin Sahada Yaptığı İşler ve Meslek Hastalıkları'', Munzur Üniversitesi Öğr. Gör. Barış Karataş İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Önemi, İl Sağlık Müdürleri İş Güvenliği Uzmanı Sezai Ergin ''İş Kazası ve Meslek Hastalıklarından Doğan Hukiki Sonuçlar'' konularında konuşmalarını yaptılar. Soru cevap bölümünün ardından, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin panelistlere teşekkür belgelerini takdim etmesiyle program sona erdi.

10-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.