TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR ve AR-GE Birimi İşbirliği ile ‘’Meslek Tanıtım Günü’’ yapıldı.

Tunceli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi işbirliği ile lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Meslek Tanıtım Günü düzenlendi. Programa İŞKUR müdürü Özdemir Aktaş, Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Batur, Şube müdürü Baran Cengiz, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
İŞKUR ve AR-GE Birimi İşbirliği ile ‘’Meslek Tanıtım Günü’’ yapıldı.

 

 

Merkez liselerimizde eğitim-öğretimine devam eden öğrencilerimizin meslek seçiminde kendilerine uygun  en doğru karar verebilmeleri için mesleklerin tanıtıldığı bir program düzenlendi. Sunuculuğunu AR-GE Biriminden öğretmen Olcay Ekinci’nin yaptığı programda, mesleğini aktif olarak yapan konuklar, öğrencilere mesleklerinin tüm yönleriyle ilgili bilgiler verdi. Munzur Üniversitesinden Yard. Doc. Dr.  Bayram Güneş, Halk Sağlığından  Doktor Ece Esma Türkel, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden  İnşaat Mühendisi Elvan Demir ve Harita Mühendisi Mehmet Emin Güneş, Tunceli Devlet Hastanesinden  Fizyoterapist Nurel Ertürk meslek seçimlerini nasıl yaptıklarını, öğrencilerin bu meslekleri tercih ederken nelere dikkat etmeleri gerektiğini, üniversitede nasıl bir eğitim hayatlarının olduğunu ve iş hayatında ne gibi sınavlardan geçecekleri gibi  konulara değindiler. Program, konukların öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi. 

05-05-201705-05-2017

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.