TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Aydın Üniversitesi ve MEM AR-GE İşbirliği ile Deneme Sınavı Yapıldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi ve MEM AR-GE işbirliği ile ilimiz merkez ve ilçe liselerinde 11. ve 12. sınıf öğrencilere yönelik üniversite giriş deneme sınavı yapıldı. 
İstanbul Aydın Üniversitesi ve MEM AR-GE İşbirliği ile Deneme Sınavı Yapıldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından aynı anda tüm yurtta yapılan deneme sınavı 09.02.2018 tarihinde ilimizde de Müdürlüğümüz AR-GE Birimi organizasyonu ile uygulandı. Merkez ve ilçelerimizde öğrenim gören yaklaşık 1300 öğrenci sınava katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa ASLANOĞLU, sınavla ilgili şunları söyledi: ‘’Öğrencilerimizin üniversite sınavı öncesinde,  özellikle Türkiye genelinde yapılan bu deneme sınavları onların motivasyonlarını artırmak için oldukça önemli. Bu sınavlar sayesinde öğrencilerimiz,  eksiklerini görüp tamamlama yoluna gidebildikleri gibi, sınav  deneyimi yaşadıkça da heyecanlarını kontrol edebilmeyi öğrenmektedirler. Ulusal sınavlarda iyi bir başarı yüzdesi olan ilimizde, öğrencilerimiz bu gibi deneme sınavları ile kendi başarı sıralamalarını görebilmektedirler. Bu nedenle bu sınavın yapılmasına öncülük eden ve eğitim-öğretime sundukları bu destekten dolayı başta İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yadigar İZMİRLİ’ye ve Bölge Sorumlusu Sayın Şeref KOR’a, sınavın uygulanmasında emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”

 12-02-201812-02-201812-02-2018

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.