TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy

“İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” münasebetiyle ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir program düzenlendi.
İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy

12.03.2015 Perşembe   günü saat 10.00’da İl Kültür ve Turizm Merkezi Konferans Salonunda, Tunceli Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa Sayın Valimiz Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Fahretin Taş, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kurum müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

İl Kültür Müdürlüğü Salonunda, Tunceli Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen program Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, daha sonra müdürlüğümüz koordinatör öğretmeni Sinem Aydın tarafından sunum yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Tunceli Anadolu Lisesi coğrafya öğretmeni Seçil Künteş Er tarafından yapıldı.  Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve edebi kişiliği hakkında bilgi veren ve eserlerini içeren sunum yapıldı.  Ardından Tunceli Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Gökmen ” Bir Gece ”adlı şiiri okudu  Nazlıcan Çağlayan ise “Bülbül” adlı şiiri okudu. Ardından Tunceli Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Yeliz Aydoğan yönetiminde hazırlanmış olan koro dinletisi yapıldı ve Tunceli Anadolu Lisesi  öğrencileri tarafından İstiklal Marşı oratoryosu sunuldu. 

 

 

 “İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü”nün 94. yıldönümü münasebetiyle şiir ve kompozisyon dalında bir yarışma düzenlendi. Düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini Sayın Valimiz Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, ve  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu’nun elinden aldılar. Erdal DÜLGE.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.