TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Programı

 İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Programı

 İlimizde Kurtuluş Savaşı'nın amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 99. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un aramızdan ayrılışının 84. Yılı Anma programı düzenlendi. Tunceli Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan programda, Tunceli Sarı Saltuk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Eren Lafçı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Pınarlar İlkokulu Öğretmeni Varol Duran yönetiminde Nehir Değirmenci, Rıza Kaplan, Medet Hüseyin Sileç ve Selman Kuzu tarafından  İstiklal Marşı gösterisi sunuldu. Tunceli Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerinden Batuhan Çepildek ise  Cenk Marşı adlı şiiri okudu. Ardından Munzur Ortaokulu Müzik öğretmeni Özgür Gülmez yönetimindeki koro müzik dinletisini sundu. 

Program ilimiz merkez ve ilçe okulları arasında düzenlenen "İstiklal Marşı'nın Ezbere On Kıta Güzel Okunması" yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.