TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kamp Vakti" Projesi Başarılı Öğrencilerimiz Munzur'da

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizin ders dışı faaliyetlerde de aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak, çocuklarımızın doğa ile barış içinde yaşamalarına katkıda bulunmak ve başarılarını pekiştirmek için LGS 'de dereceye giren öğrencilerimize ''Kamp Vakti'' adlı projemizi hazırladık.

Yapılan kamp sonrasında çocuklarımızda doğaya duyarlılık, gözlem, sosyallik, bilimsellik, etkileşim, merak, sorgulama ve öğrendiğini uygulama gibi önemli becerilerin gelişeceğini hedefledik.

İnsanoğlu doğanın olağanüstü güzelliğinden ve gücünden hep ilham almıştır. Çoğumuz doğada zaman geçirdiğimizde kendimizi günlük yaşamın tekrarlarından arınmış ve yenilenmiş hissederiz. Bize birçok besin ve şifalı otlar sunmasının dışında, tabiat ana ruhlarımızı canlandırmaya, ufkumuzu ve hayal dünyamızı da beslemeye yardımcı oluyor.

            Düzenlenen iki günlük kamp etkinlikleri kapsamında çocuklarımızın bilimsel becerilerin yanında sanatsal beceriler ve ileriki yaşamlarında kullanacakları temel hayat becerileri elde etmelerini amaçladık. Doğadaki bütün canlılara saygılı bireyler yetiştirmek hepimizin ortak hedefi. Bunların yanında çocuklarımıza kendi başına hayatını sürdürecek temel yetenekler edinmesini  sağlayacak, kişisel ve psikolojik gelişimine de katkı sunacak bir program hazırlandı.

İki günlük kamp süresince çocuklarımızın zihinlerinde yeni pencereler açılacak, topluma, öğrenmeye, yeniliklere, bilimsel bilgiye meraklı bireyler kazandırılmasında güzel tecrübeler elde edilmiş olacaktır.

Projemizi destekleyen ve her türlü katkıyı sunan başta Tunceli Valimiz Sayın Tuncay SONEL'e ,İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sercan ÖZAYDIN'a , İl Çevre Şehircilik Müdürümüz Önder YURDAKUL 'a ve kamp masraflarını üstlenen hayırsever İş Adamı Hakan ÖZER'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

                                                                                            Gürsel EKMEKCİ

                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

28-08-201928-08-201928-08-201928-08-201928-08-201928-08-201928-08-201928-08-201928-08-201928-08-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.