TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Kemerin Ses Getirsin'' Kampanyası ve Dünya İlkyardım Günü Etkinlikleri

''Kemerin Ses Getirsin''  Kampanyası ve Dünya İlkyardım Günü Etkinlikleri

                 Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü  İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ve Tunceli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Birimi koordinesinde  Munzur Ortaokulu öğrencilerinin de katıldığı İçişleri Bakanlığının ''Kemerin Ses Getirsin'' kampanyası ve dünya İlkyardım  günü ayrımcılık ve dışlama olmadan herkes için ilkyardım etkinliği düzenlendi.

                15 Temmuz Şehitler Caddesi ışıklar mevkiinde  düzenlenen etkinlik öğrencilerin sürücülere düzenlediği anket ile başladı  Emniyet kemeri hayat kurtarır, İlkyardım hakkında kendinizi yeterli buluyor musunuz? Gibi sorularla toplumsal bilince katkı sunan öğrenciler sürücülere lokum ve şeker ikram etti iki hayati konuya değinen öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan ilkyardım merkezine de katkı sundular. Yapılan anket sonucunda 36 kişiye uygulanmış olup iki kişinin kemer takmadığı ve ilk yardım konusunda bilgi sahibi olmadığı tespit edildi.

18-09-201918-09-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.