TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocatepe'de EBA Destek Merkezi

Kocatepe'de EBA Destek Merkezi

Eğitimin uzaktan yapıldığı Covid-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için okul/kurumlarda oluşturulan EBA Destek Noktalarımızdan biri de Tunceli Kocatepe Köy Muhtarı Sayın Baki Fırat'ın girişimleriyle oluşturuldu.

Kocatepe; Tunceli ilinin Pülümür ilçesine 30 km. uzaklıkta, 1,650 m. yüksekliğe sahip, 40 haneli bir köyümüzdür. Bu köyde 12 tane öğrencimiz ikamet etmektedir. Evlerinde bilgisayar ve internet bağlantısı olmayan bu 12 öğrencimiz, uzaktan eğitim sürecinde zorluk yaşamaktayken köy muhtarımız Baki Fırat, eskiden sağlık ocağı olarak kullanılan boş bir binayı kendi girişimleri ve Pülümür Kaymakamlığı desteğiyle EBA Destek Merkezi'ne dönüştürdü.

 

Köyde ikamet eden 5. sınıf öğrencilerimizden sevgili Haydar'a EBA Destek Merkezimizden Sosyal Bilgiler dersine bağlandığı sırada eşlik ettik. Gözlerinde geleceği ve aydınlığı gördüğümüz bu güzel çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmak adına gösterdiği örnek davranışla başta köy muhtarımız olmak üzere, bu merkezin köyümüze kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

27-01-202127-01-202127-01-2021

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.