TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphaneler Haftası Kutlu Olsun

 Kütüphaneler Haftası Kutlu Olsun

       Bilgi, her dönemde eğitimin öncüsü olmuştur. Bu nedenle, bilgiye ulaşmamızı sağlayan bilgi merkezlerinin yani kütüphanelerin hem geleneksel hem de modern materyallerle koleksiyonlarının oluşturulması zorunludur. Biz eğitim ailesi olarak, kitaplardan kütüphanelerden aldığımız destekle yeni nesli yetiştirmek ile yükümlüyüz. Okuyan, okumayı seven ve araştırmacı öğrenciler bilinçli toplumları oluşturur. Geleceğimiz de böyle nesillere emanet olmalıdır.

       Okudukça aydınlığı bulacak gençlerimiz için onlara kitap okuma alışkanlığı ve kütüphanelerden yararlanma alışkanlığı kazandırmamız gerekmektedir. Kütüphaneden yararlanmayı alışkanlık haline getiren her öğrencimiz bizim için çok büyük kazanç olacaktır. Öğretmen arkadaşlarımın ve değerli velilerimizin bu konuda göstermiş oldukları çabadan kuşkum yok. Ülkemizin en çok okuyan illerinden biri olan Tunceli’de kitaplara ve kütüphanelere verilen değerden de bu çaba anlaşılmaktadır. Bizlere düşen İl Kütüphanemizden yararlanan öğrenci sayımızı her geçen gün daha da artırmak olacaktır.

       Gelin çocuklar ve gençler, okumaktan, araştırmaktan vazgeçmeyelim. Hızlı tüketilen bilginin hızını yakalayalım, gücünü kontrol edelim. Yararlandığınız kütüphaneler, okuduğunuz kitaplar çok olsun.

 

       55.  Kütüphaneler Haftasını kutlar, yediden yetmişe herkese iyi okumalar dilerim.

 

Gürsel Ekmekci

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.