TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Kütüphanesiz Okul Kalmayacak'' Projesi Kapsamında Tunceli Güzel Sanatlar Lisesi Kütüphanesi Açıldı

''Kütüphanesiz Okul Kalmayacak'' Projesi Kapsamında Tunceli Güzel Sanatlar Lisesi Kütüphanesi Açıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan ve Millî Eğitim Bakanlığımızca yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi çerçevesinde 17 bin okulda 17 bin kütüphane oluşturulmasını hedeflenmiştir. Söz konusu proje kapsamında ilimizde de kütüphanesi olmayan okullar kütüphaneye kavuşturulmuş, var olan kütüphanelerin de kitap ve donanım malzemesi konularında zenginleştirilmesine devam edilmektedir. Bu bağlamda ilimizde kütüphanesi olmayan on (10) okulumuza kütüphanelerine kurulmak üzere kitap rafları gönderilmiştir. Uygun sınıfı olmayan okullarımızda ise raflar okul koridorlarına kurularak kütüphaneler oluşturulmuş ve öğrencilerimizin kitaplardan faydalanmalarına olanak sağlanmıştır.

Kütüphanelerin hayatı pozitif anlamda değiştiren gücünden hareketle okul kütüphanelerimiz, öğrencilerin kitap okuyacağı, ders çalışacağı ve bilgisayarlardan yararlanabileceği bir ortama dönüştürülmektedir. İlimiz okullarındaki kütüphanelerde toplam 67 bin kitap bulunmaktadır. Bu sayıyı ve kitap çeşitliliğini artırarak öğrencilerimizin kütüphanelerden çok yönlü faydalanmaları beklenmektedir.

 

Bugün de Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'ın teşrifleriyle; Müdürlüğümüz yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı ile Tunceli Güzel Sanatlar Lisemizin kütüphanesini açıldı. En çok okuyan iller sıralamasında ilk sıralarda yer alan Tunceli'nin çocuklarının erken yaşta okuma alışkanlığı kazanacağı yerlerden biri olan kütüphanelerin zenginleştirilmesine tüm hızımızla devam edilecektir.

30-12-202130-12-202130-12-2021

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.