TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Latif Büyükdağ İlkokulu Öğrencilerinden MEB-AKUB'a Teşekkür Ziyareti

Latif Büyükdağ İlkokulu Öğrencilerinden MEB-AKUB'a Teşekkür Ziyareti

MEB AKUB personelimizin Adıyaman depreminde göstermiş olduğu gayret ve çalışmalarına teşekkür etmek amacıyla Latif Büyükdağ İlkokulu öğrenci ve yöneticileri, Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, İl Müdür Yardımcımız Ali Ekber Küçük ve MEB AKUB personelimiz öğrencilerimizi karşıladı. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, öğrencilerimizin göstermiş oldukları duyarlılık nedeniyle çok memnun olduğunu ifade etti.  Deprem konusunda bilinçlenmenin önemine dikkat çeken İl Müdürümüz, arama kurtarma faaliyetlerinin hayati önemine bir kez daha dikkat çekerek, çocuklarımızın bu çabalara göstermiş oldukları ilgiye teşekkür etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle Türkiye Afet Müdahale planı kapsamında MEB AKUB personelimiz ile Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma personeli Adıyaman iline gönderilmişti.

MEB AKUB personelimiz Abidin Süer, Başar Erat, Dilan Kaya, Bülent Ak, Bülent Yaşar, İnan Kandil, Emrah Çakır, Zülfü Yetkin, Nurettin Karagök ve Celal Zincidi Adıyaman'a giderek arama kurtarma faaliyetlerine katılmıştı.  MEB AKUB personelimiz diğer arama kurtarma ekipleri ile beraber arama kurtarma faaliyetlerinde 171 kişiye canlı olarak ulaşmışlardı. MEB AKUB personelimizden 7 kişi deprem bölgesinde 5 gün kaldıktan sonra ilimize dönmüştü.

23-03-202323-03-202323-03-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.