TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Hazırlıkları Devam Ediyor

LGS Hazırlıkları Devam Ediyor

20 Haziran Cumartesi günü LGS kapsamında yapılacak merkezi sınav için İl Müdürlüğümüzce yapılan hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Sınavın sorunsuz bir şekilde geçirilmesi amacıyla söz konusu sınav için öğrenci ve velilerimize yönelik ''Veli Bilgilendirme'' afişleri hazırlanarak şehrimizin farklı noktalarında bulunan billboardlara asıldı. Öğrencilerimizin sınav esnasında kullanacakları malzemeler sıralara yerleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci yaptığı açıklamada: "Koronavirüsten dolayı normal olmayan bir süreçten geçiyoruz. Maalesef yüz yüze eğitim imkânının olmadığı bir dönemi geride bıraktık. Bu süreçte öğrencilerimiz, TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr ile uzaktan eğitimlerini tamamladılar. Bu zor günlerde her türlü fedakârlığı gösterip bizleri bir kez daha gururlandıran başta öğretmen arkadaşlarımız olmak üzere bütün eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde önemli bir sınav var. Söz konusu sınava girecek 8. sınıf öğrencilerimiz ve ailelerimiz müsterih olsunlar, çalışma arkadaşlarımızla uzun süredir her türlü senaryoyu göz önüne alarak ortaya çıkabilecek sorunlara ilişkin tedbirlerimizi aldık. Bu sınav sürecinin sorunsuz geçirilmesi için ailelerimize de iş düşmektedir; bu düşünceden hareketle öğrencilerimiz ve ailelerimiz için bilgilendirici, hatırlatıcı afişler hazırladık. Kendilerinin, dikkat çektiğimiz konulara hassasiyetle uyacaklarından şüphem yoktur. Unutmasınlar ki aldığımız tüm tedbirler çocuklarımız ve kendilerinin sağlığı içindir. Ayrıca sınıfları öğrencilerimiz için sosyal mesafe kurallarına göre hazırladık ve dezenfekte ettik. Sınavda öğrencilerimizin kullanacağı; içinde kalem, kalemtıraş, silgi, şeker, maske, el dezenfektanı ve su olan bir paketi onlar için hazırladık. Öğrencilerimiz bizim için çok kıymetli. Sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar, görev alacak çalışma arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum." dedi.

 

Bilboardlarda ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlanan afişlerde; öğrencilerin sınavdan önce kahvaltı yapmaları, evden çıkmadan ellerini dezenfekte etmeleri, maske takmalarının önemi; sınav günü en geç okulda olunması gereken saat, sosyal mesafe kurallarına uyulması gibi önemli ve hatırlatıcı bilgilere yer verildi. Sosyal mesafe kuralına göre ayarlanan ve dezenfekte işlemi yapılan sınıflardaki sıralara öğrencilerin sınav esnasında sağlığı ve sınav için ihtiyacı olan malzemelerin olduğu paketler yerleştirildi.

18-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.