TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'ye Hazırlık Toplantısı Yapıldı

LGS'ye Hazırlık Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, "Tam Kapanma Tedbirleri" çerçevesinde 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle; yürütülen ve yapılacak olan faaliyetler ile Liselere Geçiş Sistemi hazırlıklarını değerlendirmek ve istişarede bulunmak üzere il genelindeki ortaokul müdürleri ve 8. sınıflarda derse giren öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yaptı.

04 Mayıs 2021 Salı günü İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci başkanlığında, çevrim içi yapılan toplantıya katılan müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile; LGS'ye hazırlık başta olmak üzere bugüne kadar yapılan yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarının değerlendirmesi yapılarak bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu. Bu kapsamda, LGS Kılavuzu'nun mutlaka incelenmesi ve zoom üzerinden yapılacak çevrim içi toplantılarla öğretmen, öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesi istendi.

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, yüz yüze eğitime tekrar ara verilen bu dönemde, okul müdürlerimizden ve öğretmenlerimizden uzaktan eğitim faaliyetlerinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyetle yürütülmesini, okul ve kurum yöneticilerinin sürecin koordinesini ve takibini yapmalarını istedi. Uzaktan Eğitim sürecine ve LGS'ye hazırlık çalışmalarına destek olmak amacıyla Bakanlığımızca geçen yıl ve bu yıl aylık olarak açıklanan "Örnek Sorular" ile,https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde 8. Sınıflar için hazırlanan "Çalışma Kitapları" ve "LGS Çalışma Kitapları"ndan öğrencilerimizin azami oranda istifade etmeleri için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Uzaktan eğitim dönemi de olsa TÜBİTAK, Erasmus, TEKNOFEST, Robotik Kodlama, Kısa Film, okuma vb. proje ve yarışmalara il, ilçe ve okul bazında katılımların artırılması için gerekli teşvik ve yönlendirmelerin yapılması istendi.

Toplantının sonunda İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, üç haftalık tam kapanma sürecinde evde kalarak, zorunlu hallerde ise maske, mesafe, hijyen başta olmak üzere salgın tedbirlerine riayet ederek bu sıkıntılı dönemi atlatıp, bayram sonrasında daha güzel günlere kavuşacağımıza olan inancını dile getirdi.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.