TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım' Projesine Destek

'Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım' Projesine Destek

 

08-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-2019

Kurumumuz çalışanları Müdürümüz Sayın Gürsel EKMEKCİ başkanlığında, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından başlatılan "Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım" kampanyasına destek verdi. 

 

"LÖSEV'in düzenlediği farkındalık projesine 'Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım' diyerek biz de katılıyoruz! Bütün mesai arkadaşlarımızla yanınızdayız, farkındayız." denildi.

 

Müdürümüz ve kurum çalışanları maske takarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak kampanyaya desteklerini açıkladı. 

 

Müdürümüz Sayın Gürsel EKMEKCİ yaptığı açıklamada: "Değerli mesai arkadaşlarım , LÖSEV'in araştırmalarına göre ülkemizde her yıl 2 bin yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Lösemili çocuklarımız ve aileleri tedavi süreçlerinde hem maddi hem de manevi olarak büyük sıkıntılar yaşamakta. Toplumsal yardımlaşma ve farkındalıklarımız sayesinde bu hastalıkla mücadele süreci biraz olsun kolaylaşacaktır. Çocuklarımızı yakalayan lösemi canavarına karşı farkında olup toplumda da farkındalık yaratmamız gerekiyor. Onların yanında olalım. Onları sevgiyle, umutla kucaklayalım. Bir çocuğun hayatından daha kıymetli hiçbir şey olamaz. 

Maskemi takarım farkındalık yaratırım.

Maskeme değil, gözlerime bak.

Lösemi bulaşıcı değil, iyilik bulaşıcıdır. " ifadelerine yer verdi.

 

İlimizdeki bütün eğitim kurumlarımız da öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte maskelerini takarak projeye destek verdi.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.