TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Matematik Seferberliği'' Etkinlikleri Devam Ediyor

''Matematik Seferberliği'' Etkinlikleri Devam Ediyor

Bakanlığımız tarafından TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında üçüncü etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz.

İlimiz matematik öğretmenlerini Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, Doç. Dr. Fatih Baş, Arş. Gör. Dr. Adem Kenan, Arş. Gör. Üzeyir Yeniçeri ile seminer ve atölye uygulamaları etkinliğimizde buluşturduk. 2 gün sürecek seminer ve atölye uygulamalarının açılışına İl Müdürüz Gürsel Ekmekci ve kurum yöneticilerimiz de katıldı. Bakanlığımızın başlatmış olduğu matematik seferberliğinin önemine dikkat çeken İl Müdürümüz yaptığı konuşmada şunlara söyledi: ''Değerli misafirlerimiz ve kıymetli meslektaşlarım, öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor, sizleri saygıyla selamlıyorum. Bakanlığımız tarafından başlatılan matematik seferliği kapsamında bugün üçüncü etkinliğimizi gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyim. Öğrencileri sadece sınava değil hayata hazırlamayı ilke edindiğimiz eğitim öğretim faaliyetlerimizde öğretmenlerimiz için düzenlenen bu tarz seminerleri oldukça önemsiyor, faydasına da fazlasıyla inanıyorum. Bilgilerimizi yenilediğimiz, yeni yöntem ve teknikler öğrenip beyin fırtınaları yapabildiğimiz her türlü eğitimin öğretmenlerimizin mesleki başarısını artıracağı konusunda hepimiz hemfikiriz sanıyorum. Bunun da öğrencilerimizin akademik ve sosyal becerilerine olumlu yansıyacağı yine hepimizin bildiği bir gerçek. Bu nedenle bu semineri tüm ilgi ve dikkatinizle tamamlamanızı rica ediyorum. Değerli meslektaşlarım, bildiğiniz üzere matematik konusunda öğrencilerimizde bazı olumsuz düşünceler mevcut. Hepimiz şu soruyu sormuş, soran öğrencilerle de karşılaşmışızdır. 'Tüm bunlar günlük hayatta ne işime yarayacak.' Öğrencilerimize bu sorunun yanıtını verememek, matematiği günlük yaşam becerilerine uyarlayarak öğretememek ne yazık ki matematik konusundaki olumsuz düşünceleri artırıyor. Düzenlediğimiz bu seminerler ile öğrencilerimize matematiği küçük yaştan itibaren sevdirip bu dersle ilgili tüm olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda ilimize gelerek atölye uygulamaları yapacak olan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi hocalarıma huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyor, verimli bir seminer süreci geçirmenizi temenni ediyorum.''

27-09-202227-09-202227-09-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.