TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB/AKUB Personeline Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimi Verildi

MEB/AKUB Personeline Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimi Verildi

İlimiz Merkez İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde, Müdürlüğümüz MEB/AKUB (Millî Eğitim Arama ve Kurtarma Ekibi) personeline Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimi düzenlendi.

Belirli bir zaman ve coğrafyada ortaya çıkarak insan, çevre ve toplum üzerinde olumsuz etkiler yaratabilecek doğa olaylarının ya da tehlikeli durumların yaratmış olduğu olumsuz etkilerin en aza indirilebilmesi amacıyla Müdürlüğümüz MEB/AKUB (Millî Eğitim Arama ve Kurtarma Ekibi) personeline yönelik Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimi düzenlendi. Eğitimde afetlerle mücadele, insani yardım, hafif arama kurtarma, çadır kurulumu ve yangın gibi konularda personele bilgi verildi.

Eğitime katılan İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, hangi tür afet olursa olsun, toplum olarak afetlere karşı en iyi şekilde bilinçlenmenin ve hazır hale gelmenin önemine dikkat çekti ve şunları söyledi: ''Bildiğiniz gibi 2 ay önce Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizi etkileyen çok büyük bir deprem yaşadık. Depremlere karşı bilinçli ve hazırlıklı olmanın önemini bir kez daha yaşayarak görmüş olduk. Bu nedenle afet anında nasıl hareket etmek gerektiğini bilmek hayati öneme sahip bir konu.  Buradan hareketle bu tarz eğitimlerin ne kadar önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Temennimiz ülkemizde büyük afetlerin yaşanmaması ancak yaşadığımızda da afetle mücadele edecek güçte olmalıyız. Eğitime katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.''

05-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.