TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Tanıtım Günleri Yapıldı

Meslek Tanıtım Günleri Yapıldı

Müdürlüğümüz ve İş-Kur Müdürlüğü işbirliği ile ilköğretim 8. sınıf ve lise 9. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘’Meslek Tanıtım Günleri’’ etkinliği düzenlendi. 2 oturum şeklinde yapılan programa Şube Müdürümüz Metin Batur, İ-Kur İl Müdürü Özdemir Aktaş, okul müdürleri, öğretmenler, alanında uzman meslek sahipleri, usta öğreticiler ve öğrencilerimiz katıldı.

İş-Kur Müdürü Özdemir Aktaş, işsizlik sorunundan ziyade ‘’nitelikli eleman’’ sorunu yaşadığını, bireylerin meslek seçerken sevdiği işte en iyi olmasının öneminden bahsederek, öğrencilerimiz için Meslek Tanıtım Günlerinin, onların meslekleri tanıması açısından son derece faydalı olduğunu söyledi.

Şube Müdürümüz Metin Batur yaptığı konuşmasında şunları söyledi: İnsan Kaynaklarının Planlanması, ülkemiz için önemli bir konudur. Bir çocuğun ilgi alanları, kişilik özellikleri, beceri ve başarıları ile uyumlu olarak yönlendirilmesi, meslek seçim sürecinin temelini oluşturur. Özellikle ilköğretimin ikinci kademesindeki çocuklarımızda oluşturulacak bir meslek bilinci, bireylerin meslekleri ile ilgili doğru tercih yapmasına, ortaöğretim ve daha sonra yükseköğretim hayatında istediği, ilgi ve yeteneklerine uygun alanlara yönelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle bugün siz değerli öğrencilerimizle, alanında uzman meslek sahibi kişileri tecrübelerini sizlerle paylaşmaları ve mesleklerini anlatmaları için buluşturduk. Meslekleri, o mesleğin uzmanından A’dan Z’ye dinleyip, sorularınızı sormanızın size büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.   Meslek Tanıtım Günleri programımızın sizler  için en verimli şekilde geçmesini temenni ediyorum.’’

Meslek Tanıtım Günleri programına, Sağlık Müdürlüğünden Hemşire Çiğdem Toğluk, Halk Eğitim Merkezinden Konaklama ve Turizm Öğretmeni Hüseyin Kılıç, Öykü Mali Müşavirlikten Mali Müşavir Murat Güngörmüş, Bayan Kuaförü Nadir Kaya, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Gençlik Lideri Erbil Ol ve Milli Sporcu Cenk Çelik, Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Ferdağ Büyüktaş, Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Öğretmeni Taner Aydın, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmeni Fatma Uludağ ve Harita Tapu Kadastro Alan Şefi Enis Hakan Şimşek Meslek Tanıtım Günleri programına katılarak meslekleri tanıttılar ve öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

06-05-201906-05-201906-05-201906-05-201906-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.