TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitimde 1.000 Okul" Projesi ile Mesleki Eğitimin Kalitesi ArtıyorBakanlığımız tarafından hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul" projesi ile 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanmaktadır.

Proje kapsamında İlimiz Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kütüphaneler kurulmuş olup, spor alanları da oluşturulacaktır. Bu okullarda okuyan öğrencilerimize, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerde destek eğitim hizmeti sunulacaktır. Bu kapsamda ilimiz Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri şubesince bu okullara destek paketleri hazırlanacaktır.

Müdürlüğümüz  İş Sağlığı ve Güvenliği birimince proje kapsamında yaklaşık 350 öğrenciye ilk yardım eğitimi verilmiştir.

İlimiz Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğü Fen Bilimleri Öğretmeni Özlem Fidan Toylak tarafından, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan 47 öğretmen ve idareciye "Patent Eğitimi" verildi. İlgili okullarımızın rehber öğretmenleri Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde ihtiyaç analizlerini çıkardılar. Yine bu okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz, BİLSEM Müdürlüğünü ziyaret ederek okulun laboratuvar ve çalışma ortamları hakkında bilgiler edindi.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim görmekte olan ve sanata eğilimli öğrencilerimiz, Güzel Sanatlar Lisesinin resim ve müzik bölümünde öğrenim gören gönüllü öğrenciler ile bu okulda görev yapan Müzik Öğretmeni Erhan Ekici ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Sermin Biter nezaretinde eğitimler alacaklardır. İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren başlayan etkinliğin proje kapsamındaki öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve sosyal etkileşimlerini sağlanması açısından önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:  ''Proje kapsamındaki İlimiz Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrencilerin okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerinin geliştirilmesi, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güven duygusunun geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okullarını temsil etme bilinci kazanmaları, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, zamanlarını verimli geçirerek uygun olmayan ortamlarda bulunmalarının önlenmesi suretiyle zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi, şiddete eğilimli davranışların kontrol altına alınmasının sağlanması, okula olan ilgilerinin artırılmasını sağlamak yoluyla devamsızlıklarının azaltılması, kendi yetenek alanlarını keşfetmeleri, bu yeteneklerinin hobi olmaktan öte yaşamlarının bir parçası olmasının sağlanması, sanatsal alanlarda edindikleri yeni kazanımların mesleki alanlarına yansıtılması hedefleri ile çerçevelendirilmiştir Bu etkinlik sayesinde gizli yetenekler tespit edilecek, geliştirilecektir. Bu etkinliğin başlatılması tüm eğitim paydaşları için son derece heyecan vericidir. İki okulumuzun yönetici ve öğretmenleri refakatinde gönüllü öğrencileri ile Güzel Sanatlar Lisemizin yönetici ve öğretmenleri refakatinde gönüllü öğrencilerini buluşturan etkinliğin sonunda resim alanı ve müzik alanı il birincilerine birer dizüstü bilgisayar, 2. ve 3. olan öğrencilerimize ise birer tablet hediye edilecektir. Ayrıca her iki alanda ilimizde ilk üç dereceye giren öğrencilerimize Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" takdim edilecektir. Etkinliğin tüm aşamalarında görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımın 2 aylık etkinlik takviminde en güzel süreçler ve sonuçlara bizleri ulaştıracaklarına dair inancım tamdır. Kendilerine kolaylıklar ve başarılar diliyorum.'' dedi.

17-03-202117-03-202117-03-2021

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.